BLOG

Każde dziecko ma w sobie nieskończone pokłady energii. Moim zdaniem sport to najlepsza forma spędzania wolnego czasu i rozwoju, jaką można sobie wyobrazić. Od baletu zaczynając, na sztukach walki kończąc, każdy maluch znajdzie dyscyplinę dla siebie.

 

Jedną z moich pasji jest narciarstwo. Kiedy tylko zimą znajdę czas, wyjeżdżam uczyć dzieci jazdy na nartach na polskich lub zagranicznych stokach. Serce rośnie, gdy widzi się zaangażowanie dzieci i radość z pierwszych samodzielnych zjazdów! To jasne, że do prawidłowego rozwoju dziecko potrzebuje odpowiedniego paliwa. Paliwem tym może być jedynie pełnowartościowa jedzenie, o czym niestety niektórzy rodzice zapominają w natłoku codziennych obowiązków. To jakie w dzieciństwie zostaną wypracowane nawyki, zaprocentuję w przyszłości. O tym jestem przekonana.

 

W ramach ogólnopolskiego programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” współpracuję z przedszkolami oraz żłobkami na terenie województwa śląskiego. Dzięki temu, od strony praktycznej mogę obserwować, jakie trudności są najczęściej napotykane w żywieniu najmłodszych. W dzisiejszym świecie mamy nieograniczony dostęp do miliona informacji, lecz często podstawowe zasady są spychane na bok, jako mniej ważne. Warto unikać podstawowych błędów. Pragniemy przecież jak najlepiej dla naszych dzieci.

 

Oto 7 moich praktycznych wskazówek, jak karmić dzieci powyżej 1 roku życia:


Autorka wpisu: Nadia Wójcik